All results reported have been posted!

FAQ

State Championship Qualifications (with combined points)

RankPointsCompetitorClub / School
1471 Brown, Dominique Diamonette Zenji Ryu Karate School
2105 Vaughans, Massanda Jossiah Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
348 Davis, Carrson Scott Lone Star Black Belt Academy
348 Vaughans, Amarriah Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
545 Flores, Jaylen David Karate Institute
636 Rhoades, Jack Daniel Koku-Ryu Martial Arts
636 Cowart, Blayden Lyric Nuon's Martial Arts
636 Hornsby, Michael True Force Tae Kwon Do
636 Kannan, Omkar Fudoshin Dojo - Stephenville
636 Goodall, Shay Koku-Ryu Martial Arts
RankPointsCompetitorClub / School
1315 Brown, Dominique Diamonette Zenji Ryu Karate School
287 Vaughans, Massanda Jossiah Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
348 Vaughans, Amarriah Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
436 Hornsby, Michael True Force Tae Kwon Do
533 Wallington-Ingham, Seiji Z DUP - Bermuda Karate Institute
624 Robinson, Gregory L True Force Tae Kwon Do
624 Harris, Dakota R Northside Karate
624 Hadder, Mena Shaolin Kickboxing
624 Ibarra, Juan 9th Street Gym Karate
624 Sampson, David Paul Northside Karate
RankPointsCompetitorClub / School
1156 Brown, Dominique Diamonette Zenji Ryu Karate School
248 Davis, Carrson Scott Lone Star Black Belt Academy
336 Rhoades, Jack Daniel Koku-Ryu Martial Arts
336 Cowart, Blayden Lyric Nuon's Martial Arts
336 Kannan, Omkar Fudoshin Dojo - Stephenville
336 Goodall, Shay Koku-Ryu Martial Arts
733 Flores, Jaylen David Karate Institute
830 Power, Caitlin Koku-Ryu Martial Arts
924 Jones, Austin Lone Star Black Belt Academy
924 Srinivasan, Rajani Fudoshin Dojo - Stephenville
RankPointsCompetitorClub / School
RankPointsCompetitorClub / School
* Only events managed and run via EventsReg will have individual results available.
For place discrepancies, please contact the tournament promoter who can then instruct EventsReg
Date(s)TournamentRegionRatingStatusContact NameEmailPhone
02-13High Level Virtual Competition (AOK) [P+V]EastNNot RankableJamie Sampsonsampson.jamie30@gmail.com832-312-7528
02-27TX All Stars Karate Champs (AOK) [P + V]NorthAER - Results and AOK Rankings PostedAnthony Allenallenskarate@yahoo.com2145433052
05-08Houston International (AOK) [In-Person + Virtual]CentralAER - Results and AOK Rankings PostedMaster D. E. Chambersdechambers2@gmail.com832-969-5584
07-10Crazy Karate Championship (AOK) [In-Person + Virtual]NorthAER - Results and AOK Rankings PostedZedrick Burnszeestkd@yahoo.com(972) 999-3795
07-24Mind Body Soul (AOK) [In-Person + Virtual]CentralAER - Results and AOK Rankings PostedWillie & Geri Gallowaygojusatx@yahoo.com210-884-5886
08-21Gray Eagle (AOK) [In-Person + Virtual]NorthAER - Results and AOK Rankings PostedRodrigo Roavillaroa@gmail.com (972) 670-3616
08-28Kaizen Open (AOK) [In-Person + Virtual]CentralNER - Results and AOK Rankings PostedNick McLeodteamkarateacademy@gmail.com256-486-7800
09-11True Force Global Internationals (AOK) [In-Person + Virtual]CentralAER - Results and AOK Rankings PostedMichael Hornsbytrueforce2000@yahoo.com210-782-4198
09-18Cowboy Capital Karate Championships (AOK) [In-Person + Virtual]WestAPending EventRobi Kunkeltexkenpo@yahoo.com (254) 967-1165
10-02Karate Institute Championships (AOK) [Virtual]WestAPending EventWilonda Shortwilshort19@outlook.com(325) 374-2284
11-06Best of the Best (AOK) [In-Person + Virtual]CentralAPending EventChris and Stephanie Millermillersma@championswaytkd.com5127991369
Last Name
First Name
This is slow, please wait for 15-20 seconds to complete
Top Club Point Earners
This is slow, please wait for 15-20 seconds to complete
Top Club 1st Place Earners