Legend Tournament seeding is handled as follows:
  1. Points are added for each region separately, based on age/skill division where the competitor had earned the most points.
    • A competitor who competed in multiple equivalent divisions, (e.g., because they changed age or skill level categories) will have their points across those divisions added (before doing the regional assessment).
    • Such a competitor is seeded in the division where they have earned the most points. Thus it is possible for a competitor to compete in different age or skill classes at the State Championships.
  2. A competitor's highest regional placement (e.g., 1st to 5th) is determined.
  3. A competitor can place in multiple regions, thereby blocking other competitors.
  4. Points are displayed as #division placing points# (#cumulative AOK points#)
  5. Competitors are ranked by placement group (e.g., 1st to 5th), then by cumulative AOK points earned for the division set.
All point challenges or point mergers must be requested by November 15th in order to be processed.

Registration
  1. Everyone registers according to their CURRENT profile. DO NOT create a separate profile to position yourself as it will not have your points associated with it.
  2. We are just now cutting off point-merge requests.
  3. We then have to administratively adjust competitors into their qualified divisions.
 
Division 1 = KA-1 -- Krazy Athetic * <= 7 * Mixed
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1GlitzRoscoe1stEast12 (12)Male6Allen's Sport Karate
1GodinezOsiel1stEast12 (12)Male8Northside Karate
1GoodallShay1stEast12 (12)Male7Koku-Ryu Martial Arts
4DardenDonovan4thEast9 (9)Male6Northside Karate
4CoryattIsaac4thEast9 (9)Male6Allen's Sport Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Glitz, Roscoe;
12 - Goodall, Shay;
12 - Godinez, Osiel
2
3
49 - Coryatt, Isaac;
9 - Darden, Donovan
5
 
Division 2 = KA-2 -- Krazy Athetic * 8-11 * Mixed
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1Bowens-TuckerFancie1stEast24 (24)Female10Bermuda Karate Institute
2TorresMario2ndEast21 (21)Male10Northside Karate
2TorresCamilo2ndEast21 (21)Male10Northside Karate
4BurleyJonathan4thEast12 (12)Male8DIETRICH KARATE - Burke Lake
4Wallington-InghamSeiji4thEast12 (12)Male9Bermuda Karate Institute
4LewisAbbey4thEast12 (12)Female9Koku-Ryu Martial Arts
4GuevaraGialyana4thEast12 (12)Female8Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
124 - Bowens-Tucker, Fancie
221 - Torres, Camilo;
21 - Torres, Mario
3
412 - Burley, Jonathan;
12 - Wallington-Ingham, Seiji;
12 - Guevara, Gialyana;
12 - Lewis, Abbey
5
 
Division 3 = KA-3 -- Krazy Athetic * 12-17 * Mixed
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1BrownDominique1stEast36 (36)Female14Zenji Ryu Karate School
2MarshallRobert2ndEast12 (12)Male14Northside Karate
2IsenbergRynn2ndEast12 (12)Male13Allen's Sport Karate
2LesebergRyan2ndEast12 (12)Male15TNT School of Self-Defense
2MillerNolan2ndEast12 (12)Male15TNT School of Self-Defense
PlaceNorthCentralEastWest
136 - Brown, Dominique
212 - Miller, Nolan;
12 - Marshall, Robert;
12 - Leseberg, Ryan;
12 - Isenberg, Rynn
3
4
5
 
Division 4 = KA-4 -- Krazy Athetic * 18+ * Mixed
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SmithTroy1stEast12 (12)Male50TNT School of Self-Defense
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Smith, Troy
2
3
4
5
 
Division 9 = S-5 -- Showmanship - Extreme * 8-11 * Intermediate * Mixed
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1ZaraAmina1stEast12 (12)Female10Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Zara, Amina
2
3
4
5
 
Division 10 = S-6 -- Showmanship - Extreme * 8-11 * Adv / BB * Mixed
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1DaySeth1stEast12 (12)Male9Zee's American TKD
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Day, Seth
2
3
4
5
 
Division 17 = H-1 -- Handicapable * Mixed
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1PoseyTrevor1stEast24 (24)Male22Houston Karate Academy
2DouglasCatlyn1stNorth12 (12)Female22Ranger Academy of Martial Arts
2FilmoreDaranisha1stCentral12 (12)Female11El Oso Goju
4SheppardNhoa2ndEast9 (9)Male9LifeTime Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Douglas, Catlyn12 - Filmore, Daranisha24 - Posey, Trevor
29 - Sheppard, Nhoa
3
4
5
 
Division 19 = SD-2 -- Self Defense * <= 7 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1FieldsReed1stEast12 (12)Male8Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Fields, Reed
2
3
4
5
 
Division 22 = SD-5 -- Self Defense * 8-11 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1KannanOmkar1stNorth12 (12)Male12Fudoshin Dojo - Stephenville
2BrownDavid2ndNorth9 (9)Male12Shaolin Kickboxing
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Kannan, Omkar
29 - Brown, David
3
4
5
 
Division 23 = SD-6 -- Self Defense * 8-11 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1DaySeth1stEast12 (12)Male9Zee's American TKD
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Day, Seth
2
3
4
5
 
Division 25 = SD-8 -- Self Defense * 12-17 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1FloresJanelle1stCentral12 (36)Female12True Force Tae Kwon Do
2UnderwoodAiden1stNorth12 (12)Male13Lone Star Martial Arts
2YoungTrey2ndEast12 (12)Male12Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Underwood, Aiden12 - Flores, Janelle24 - Flores, Janelle
212 - Young, Trey
3
4
5
 
Division 26 = SD-9 -- Self Defense * 12-17 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1MillerCaden1stCentral24 (36)Male14Champions Way Martial Arts
2BarnesErik1stNorth12 (12)Male13Plano Martial Arts
3TobarBrallan2ndEast9 (9)Male14Shaolin Kickboxing
4NguyenOwen3rdEast6 (6)Male15Shaolin Kickboxing
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Barnes, Erik24 - Miller, Caden12 - Miller, Caden
29 - Tobar, Brallan
36 - Nguyen, Owen
4
5
 
Division 27 = SD-10 -- Self Defense * 18+ * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1GonzalesIrma1stCentral12 (12)Female60True Force Tae Kwon Do
1CookConstance1stEast12 (12)Female58Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Gonzales, Irma12 - Cook, Constance
2
3
4
5
 
Division 28 = SD-11 -- Self Defense * 18+ * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1OreamunoBryan1stNorth12 (12)Male27Shaolin Kickboxing
2SrinivasanRajani2ndNorth9 (9)Female45Fudoshin Dojo - Stephenville
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Oreamuno, Bryan
29 - Srinivasan, Rajani
3
4
5
 
Division 29 = SD-12 -- Self Defense * 18+ * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1ElderCharles1stNorth12 (36)Male68Kuk Sool Won
2RobinsonGregory1stEast30 (30)Male64True Force Tae Kwon Do
3FieldsLeslie2ndEast24 (24)Female39Abilene Mixed Martial Arts
4BanksAndrew3rdEast12 (12)Male37Koku-Ryu Martial Arts
4NguyenEthan3rdEast12 (12)Male18Shaolin Kickboxing
6FieldsLarry5thEast9 (9)Male50Abilene Mixed Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Elder, Charles24 - Elder, Charles30 - Robinson, Gregory
224 - Fields, Leslie
312 - Banks, Andrew;
12 - Nguyen, Ethan
4
59 - Fields, Larry
 
Division 30 = FT-1 -- Forms - Traditional * <= 7 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1DudleyDrizzt1stEast69 (69)Male6Karate Institute
2BowdenAdalee1stNorth9 (9)Female6Lone Star Black Belt Academy
3SanfordOwen2ndEast24 (24)Male6Allen's Sport Karate
4GodinezOsiel3rdEast21 (21)Male8Northside Karate
5VaughansAmarriah4thEast18 (18)Female7Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
6WalkerLucian5thEast12 (12)Male7Northside Karate
6MimsEmily5thEast12 (12)Female3Northside Karate
6HadderMena5thEast12 (12)Female7Shaolin Kickboxing
6SoechtingCharlie5thEast12 (12)Male7Allen's Sport Karate
6NarvaezMaria5thEast12 (12)Female6American Karate Academy
PlaceNorthCentralEastWest
19 - Bowden, Adalee69 - Dudley, Drizzt
224 - Sanford, Owen
321 - Godinez, Osiel
418 - Vaughans, Amarriah
512 - Hadder, Mena;
12 - Walker, Lucian;
12 - Soechting, Charlie;
12 - Narvaez, Maria;
12 - Mims, Emily
 
Division 31 = FT-2 -- Forms - Traditional * <= 7 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SernaVictor1stEast69 (69)Male8Northside Karate
2EstradaLandon1stNorth12 (12)Male8ERROR - Lonestar Blackbelt Academy
3FieldsReed2ndEast24 (24)Male8Northside Karate
4FullerSalahuddin3rdEast21 (21)Male7Henry Graves Martial Arts Academy
5EspinozaEmmanuel4thEast12 (12)Male8American Karate Academy
5RodriguezChristian4thEast12 (12)Male7Karate Institute
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Estrada, Landon69 - Serna, Victor
224 - Fields, Reed
321 - Fuller, Salahuddin
412 - Rodriguez, Christian;
12 - Espinoza, Emmanuel
5
 
Division 33 = FT-4 -- Forms - Traditional * 8-11 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1VaughansMassanda1stEast72 (72)Male10Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
2JohnsonKayden1stCentral12 (12)Male9Peace Keeper Martial Arts
2StreeterTeagan1stNorth12 (12)Female10Lone Star Black Belt Academy
2SantosEstephay1stCentral12 (12)Female10Northside Karate
5BrownTaylor2ndEast45 (54)Female10Northside Karate
6jacksonnehemiyah3rdEast36 (36)Male8Karate Institute
7PooleDavid4thEast24 (24)Male11Northside Karate
8EsquivelEdwen4thCentral6 (6)Male9Daniel Perez Karate School
9FloresJaylen5thEast21 (21)Male9Karate Institute
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Streeter, Teagan12 - Johnson, Kayden;
12 - Santos, Estephay
72 - Vaughans, Massanda
245 - Brown, Taylor
39 - Brown, Taylor36 - jackson, nehemiyah
46 - Esquivel, Edwen24 - Poole, David
521 - Flores, Jaylen
 
Division 34 = FT-5 -- Forms - Traditional * 8-11 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1Sampson-MimsAriana1stCentral12 (81)Female11Northside Karate
2DavisCarrson1stNorth9 (9)Male11Lone Star Black Belt Academy
3MimsJaden2ndEast54 (54)Female9Northside Karate
4DoyleCharles2ndCentral9 (9)Male11Northside Karate
5WardZaidyn2ndNorth6 (6)Male10Lone Star Black Belt Academy
5BennettZaidan2ndNorth6 (6)Male12TNT School of Self-Defense
7SantosEstephany3rdEast48 (48)Female10Northside Karate
8ZaraAmina3rdCentral6 (21)Female10Northside Karate
9GumsDylon3rdCentral6 (12)Male12Northside Karate
10BrownDeejaie3rdCentral6 (6)Female11Northside Karate
11FlanniganKaden4thEast45 (45)Male10Northside Karate
12SimonsCallahj5thEast27 (27)Female11Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
PlaceNorthCentralEastWest
19 - Davis, Carrson12 - Sampson-Mims, Ariana69 - Sampson-Mims, Ariana
26 - Bennett, Zaidan;
6 - Ward, Zaidyn
9 - Doyle, Charles54 - Mims, Jaden
36 - Brown, Deejaie;
6 - Zara, Amina;
6 - Gums, Dylon
48 - Santos, Estephany
445 - Flannigan, Kaden
527 - Simons, Callahj
 
Division 35 = FT-6 -- Forms - Traditional * 8-11 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1RichardsonDavonte1stEast45 (45)Male11Bermuda Karate Institute
2PerezAnthony1stCentral21 (21)Male12American Black Belt Academy - San Antonio
3ArgumanizIsaiah1stNorth12 (12)Male11Lone Star Black Belt Academy
4HarringtonDaJoan2ndEast30 (30)Female10Fire Dragon Martial Arts
5McGruderDariyon2ndCentral12 (12)Male12Abilene Mixed Martial Arts
6TaylorCaitlin2ndNorth9 (9)Female12Lone Star Black Belt Academy
7KrauseNathan3rdCentral9 (33)Male11Champions Way Martial Arts
8RoybalTyler3rdEast27 (27)Male103T Karate - San Antonio
8KentChase3rdEast27 (27)Male11Professional Black Belt Academy
8JonesVera3rdEast27 (27)Female10ATA Black Belt Academy - Grove City
11WatsonEthan3rdNorth6 (6)Male10Lone Star Black Belt Academy
11AzcarateJJ3rdNorth6 (6)Male12OHANA KAJUKEMBO
11JohnDrew4thCentral6 (6)Male12Champions Way Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Argumaniz, Isaiah21 - Perez, Anthony45 - Richardson, Davonte
29 - Taylor, Caitlin12 - McGruder, Dariyon30 - Harrington, DaJoan
36 - Azcarate, JJ;
6 - Watson, Ethan
9 - Krause, Nathan27 - Kent, Chase;
27 - Jones, Vera;
27 - Roybal, Tyler
46 - John, Drew
5
 
Division 36 = FT-7 -- Forms - Traditional * 12-17 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1HazelettMakayla1stEast36 (36)Female13Kickstart Kids - Central Texas
2MorrisonCharly1stCentral9 (9)Female14Joen Sa Mu Sul - Mike Fillmore
3JacksonJada2ndEast33 (33)Female14Karate Institute
4WeemsNathan3rdEast24 (24)Male16Abilene Mixed Martial Arts
5JacksonJAZLYNN4thEast18 (18)Female12Karate Institute
6ManuelDesman5thEast12 (12)Male12Allen's Sport Karate
6UrbanRobert5thEast12 (12)Male14Shaolin Kickboxing
6HernandezEloisa5thEast12 (12)Female13Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
19 - Morrison, Charly36 - Hazelett, Makayla
233 - Jackson, Jada
324 - Weems, Nathan
418 - Jackson, JAZLYNN
512 - Urban, Robert;
12 - Manuel, Desman;
12 - Hernandez, Eloisa
 
Division 37 = FT-8 -- Forms - Traditional * 12-17 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1HernandezFaith1stEast36 (36)Female14Texas Soryu Karate - Pflugerville
1GumsDylon1stEast36 (36)Male12Northside Karate
3BravoMia1stCentral12 (12)Female12Peace Keeper Martial Arts
3BrownKenndle1stNorth12 (12)Female12Fast Fist Martial Arts
5HarrisDakota2ndCentral9 (33)Female13Northside Karate
6YoungGage2ndNorth6 (6)Male13American Karate Academy - Cedar Hill
7MillerRaegan3rdEast24 (24)Female15Lone Star Karate and Self Defense
8COLEMANJUSTIN3rdCentral6 (6)Male16WEST POINT KARATE SCHOOL
9NguyenGrant5thEast18 (18)Male13Shaolin Kickboxing
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Brown, Kenndle12 - Bravo, Mia36 - Gums, Dylon;
36 - Hernandez, Faith
26 - Young, Gage9 - Harris, Dakota
36 - COLEMAN, JUSTIN24 - Miller, Raegan;
24 - Harris, Dakota
4
518 - Nguyen, Grant
 
Division 38 = FT-9 -- Forms - Traditional * 12-17 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1BrownDominique1stEast111 (111)Female14Zenji Ryu Karate School
2SampsonDavid1stCentral12 (75)Male13Northside Karate
3MaddoxJayden1stNorth12 (24)Male18OHANA KAJUKEMBO
4KrauseDavid1stCentral12 (21)Male14Champions Way Martial Arts
5BrittBriana2ndNorth9 (9)Female15World Class Karate
5GabarronRico2ndNorth9 (9)Male13Ray's American Karate & Self Defense
7CalixVictor3rdEast51 (51)Male17Northside Karate
8AlemanPedro4thEast30 (30)Male14Beasley Karate
9CareyIan4thNorth6 (18)Male15Abilene Mixed Martial Arts
10MARTINEZGISSELLE4thCentral9 (9)Female17Joen Sa Mu Sul - Mike Fillmore
11TorresVictoria4thNorth6 (6)Female16Northridge Martial Arts
11AndersonCody4thNorth6 (6)Male13Lone Star Black Belt Academy
13SmithKhyree5thEast27 (27)Female12Champions Way Martial Arts
14StewartRobert5thCentral6 (12)Male17Northside Karate
15SanchezMarie5thCentral6 (6)Female13Zee's American TKD
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Maddox, Jayden12 - Sampson, David;
12 - Maddox, Jayden;
12 - Krause, David
111 - Brown, Dominique
29 - Gabarron, Rico;
9 - Britt, Briana
63 - Sampson, David
351 - Calix, Victor
46 - Carey, Ian;
6 - Anderson, Cody;
6 - Torres, Victoria
9 - MARTINEZ, GISSELLE30 - Aleman, Pedro
56 - Sanchez, Marie;
6 - Carey, Ian;
6 - Stewart, Robert
27 - Smith, Khyree
 
Division 39 = FT-10 -- Forms - Traditional * 18+ * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1PhanorKay1stEast30 (30)Female49Northside Karate
2PalmerCynthia1stCentral24 (24)Female63Sanchin Dojo Connection
3BowdenChris1stNorth12 (12)Male45Lone Star Black Belt Academy
3BowdenKristina1stNorth12 (12)Female38Lone Star Black Belt Academy
3GuilloryBrittany2ndEast12 (12)Female30Northside Karate
3BobholzNoah2ndEast12 (12)Male23Karate Institute
3JamesIrma2ndEast12 (12)Female58Northside Karate
3BurleyEric2ndEast12 (12)Male39DIETRICH KARATE - Burke Lake
3GuilloryBrittany2ndEast12 (12)Female30Northside Karate
3WaughMichael2ndEast12 (12)Male33Villareal Karate Club
11MillerMarcie2ndCentral9 (9)Male36Peace Keeper Martial Arts
11RichmanJason3rdNorth9 (9)Male44Lone Star Black Belt Academy
11MullinsAngelea3rdNorth9 (9)Female20TNT School of Self-Defense
14SalazarAnika3rdCentral6 (6)Female42Joen Sa Mu Sul - Mike Fillmore
14LoarBrayden5thNorth6 (6)Male19Texas School of Karate - Blue Mound
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Bowden, Chris;
12 - Bowden, Kristina
24 - Palmer, Cynthia30 - Phanor, Kay
29 - Miller, Marcie12 - Guillory, Brittany;
12 - Waugh, Michael;
12 - Guillory, Brittany;
12 - Burley, Eric;
12 - James, Irma;
12 - Bobholz, Noah
39 - Richman, Jason;
9 - Mullins, Angelea
6 - Salazar, Anika
4
56 - Loar, Brayden
 
Division 40 = FT-11 -- Forms - Traditional * 18+ * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1RichardsonIan1stEast30 (30)Male38Villareal Karate Club
2YoungIan1stNorth12 (12)Male20Shaolin Kickboxing
3WrightElizabeth2ndEast21 (21)Female41Northside Karate
3StellyRaymond2ndEast21 (21)Male55Northside Karate
5WilliamsRicky2ndNorth6 (6)Male46Lone Star Black Belt Academy
6KherkherFrancia4thEast18 (18)Female33Northside Karate
7OreamunoBryan5thEast12 (12)Male27Shaolin Kickboxing
7GhaleAteet5thEast12 (12)Male18Shaolin Kickboxing
7GhaleRoshani5thEast12 (12)Female36Shaolin Kickboxing
7PunchKenneth5thEast12 (12)Male33Northside Karate
7Spence GodneyNatalie5thEast12 (12)Female32Koku-Ryu Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Young, Ian30 - Richardson, Ian
26 - Williams, Ricky21 - Stelly, Raymond;
21 - Wright, Elizabeth
3
418 - Kherkher, Francia
512 - Spence Godney, Natalie;
12 - Ghale, Ateet;
12 - Ghale, Roshani;
12 - Punch, Kenneth;
12 - Oreamuno, Bryan
 
Division 41 = FT-12 -- Forms - Traditional * 18+ * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1MazurWalter1stCentral24 (96)Male65Villareal Karate Club
2ElderCharles1stNorth12 (36)Male68Kuk Sool Won
3WattersTwala1stNorth12 (30)Female55Lawson's Kenpo Karate
4LunaSierra1stCentral24 (24)Female34Sanchin Dojo Connection
5HouseLydia1stNorth12 (12)Female24Maxwell Tae Kwon Do
5MitchellMatthew1stNorth12 (12)Male18Lone Star Black Belt Academy
5AndersonSheila1stNorth12 (12)Female48Lone Star Black Belt Academy
5SpiveySeth1stNorth12 (12)Male19Williams Tae Kwon Do
9DifrancescoKristin2ndEast57 (57)Female38Plano Martial Arts
10PolancoMireille3rdEast45 (45)Female39Kicks Karate
11SampsonJamie4thEast39 (51)Female32Northside Karate
12SmithJames5thEast36 (42)Male56Kahns Olympic Taekwondo
13VoorhiesTerry5thCentral15 (15)Male53Kirby's Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Elder, Charles;
12 - Spivey, Seth;
12 - House, Lydia;
12 - Anderson, Sheila;
12 - Watters, Twala;
12 - Mitchell, Matthew
24 - Elder, Charles;
24 - Luna, Sierra;
24 - Mazur, Walter
63 - Mazur, Walter
257 - Difrancesco, Kristin
345 - Polanco, Mireille
418 - Watters, Twala39 - Sampson, Jamie
515 - Voorhies, Terry36 - Smith, James
 
Division 42 = FC-1 -- Forms - Creative * <= 7 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1DavilaSophia1stEast57 (63)Female7El Oso Goju
2RogerioReese1stCentral24 (24)Male6American Black Belt Academy - San Antonio
3HernandezCarlos1stNorth12 (12)Male8Shaolin Kickboxing
3GouldAshton1stNorth12 (12)Male6Green Family Martial Arts
5SantosChloe2ndEast30 (30)Female6Abilene Mixed Martial Arts
6AlvarezDamian2ndCentral15 (15)Male7True Force Tae Kwon Do
7WalkerLucian3rdCentral12 (21)Male7Northside Karate
8SernaVictor3rdCentral12 (12)Male7Champions Way Martial Arts
8GoodallShay3rdEast12 (12)Male7Koku-Ryu Martial Arts
10GiffordHenry3rdNorth9 (9)Male7Lone Star Black Belt Academy
10LindseyRyliee3rdNorth9 (9)Female6Green Family Martial Arts
12FaykusEvelynn5thEast6 (12)Female6Abilene Mixed Martial Arts
13BurnsChristopher5thCentral9 (9)Male7Karate Plus Martial Arts Personal Development Center
13BradshawNicolette5thCentral9 (9)Female5Peak Performance Martial Arts
15MartinezNoah5thEast6 (6)Male7Abilene Mixed Martial Arts
15JonesKyler5thNorth6 (6)Male7Green Family Martial Arts
15YatesNathan5thNorth6 (6)Male8Texas School of Karate - Blue Mound
15WardJazlee5thEast6 (6)Female6Abilene Mixed Martial Arts
15SandovalHunter5thNorth6 (6)Male6Abilene Mixed Martial Arts
15Suresh KumarJayden5thNorth6 (6)Male6Atlasi Martial Arts Academy
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Gould, Ashton;
12 - Hernandez, Carlos
24 - Rogerio, Reese57 - Davila, Sophia
215 - Alvarez, Damian30 - Santos, Chloe
39 - Lindsey, Ryliee;
9 - Gifford, Henry
12 - Walker, Lucian;
12 - Serna, Victor
12 - Goodall, Shay
49 - Walker, Lucian
56 - Suresh Kumar, Jayden;
6 - Sandoval, Hunter;
6 - Jones, Kyler;
6 - Yates, Nathan
9 - Bradshaw, Nicolette;
9 - Burns, Christopher
6 - Faykus, Evelynn;
6 - Martinez, Noah;
6 - Ward, Jazlee
 
Division 43 = FC-2 -- Forms - Creative * <= 7 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SernaVictor1stEast48 (48)Male8Northside Karate
2LampkinJoseph1stNorth12 (12)Male8Shaolin Kickboxing
2AlemanJocelyn1stCentral12 (12)Female8Daniel Perez Karate School
4EstradaLandon2ndNorth9 (9)Male8ERROR - Lonestar Blackbelt Academy
4WardJaiman2ndEast9 (9)Male7Abilene Mixed Martial Arts
6UriasAria2ndCentral6 (6)Female6Universal Karate Studio
6ColeNatalie3rdNorth6 (6)Female7Abilene Mixed Martial Arts
6MuraliThanishkka3rdNorth6 (6)Female8Plano Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Lampkin, Joseph12 - Aleman, Jocelyn48 - Serna, Victor
29 - Estrada, Landon6 - Urias, Aria9 - Ward, Jaiman
36 - Murali, Thanishkka;
6 - Cole, Natalie
4
5
 
Division 44 = FC-3 -- Forms - Creative * <= 7 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1PolloneRyan1stCentral12 (21)Male8Zee's American TKD
2MarinAldrick1stNorth12 (12)Male8Lone Star Black Belt Academy
2BradshawKase1stCentral12 (12)Male7Peak Performance Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Marin, Aldrick12 - Bradshaw, Kase;
12 - Pollone, Ryan
29 - Pollone, Ryan
3
4
5
 
Division 45 = FC-4 -- Forms - Creative * 8-11 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1WilliamsXavier1stNorth12 (24)Male9Shaolin Kickboxing
2ScottJaziah1stCentral18 (18)Male12Burse's Soryu Karate
2CampaBraden1stCentral18 (18)Male9ABBA
2PowerCaitlin1stEast18 (18)Female8Koku-Ryu Martial Arts
5WindhorstRyelynn1stNorth12 (12)Female10Sidekick Karate School USA
5SiharathLailiana1stNorth12 (12)Female12Lone Star Black Belt Academy
5ClapsonAnja2ndEast12 (12)Female9Koku-Ryu Martial Arts
5RichardsonKurdavia2ndEast12 (12)Female10Arabian Federatin Martial Arts Academy
5SalasAlexis2ndEast12 (12)Female10True Force Tae Kwon Do
10HainzingerEva3rdCentral12 (21)Female11Zee's American TKD
11SantosEstephay3rdCentral12 (12)Female10Northside Karate
12DiazCarlos4thNorth9 (9)Male12Mega Fighters
12KoelscheVincent5thEast9 (9)Male11Abilene Mixed Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Siharath, Lailiana;
12 - Williams, Xavier;
12 - Windhorst, Ryelynn
18 - Campa, Braden;
18 - Scott, Jaziah
18 - Power, Caitlin
212 - Salas, Alexis;
12 - Richardson, Kurdavia;
12 - Clapson, Anja
312 - Williams, Xavier;
12 - Santos, Estephay;
12 - Hainzinger, Eva
49 - Hainzinger, Eva;
9 - Diaz, Carlos
59 - Koelsche, Vincent
 
Division 46 = FC-5 -- Forms - Creative * 8-11 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SantosEstephany1stEast57 (57)Female10Northside Karate
2Sampson-MimsAriana1stCentral18 (18)Female11Northside Karate
3JohnsonKatherine1stNorth12 (12)Female10Mesquite TKD
3TobarKimberly1stNorth12 (12)Female11Shaolin Kickboxing
3BarriosRITA1stNorth12 (12)Female11Team Fury
6ZaraAmina2ndCentral12 (36)Female10Northside Karate
7AppleCali2ndEast33 (33)Female8Abilene Mixed Martial Arts
8GumsDylon2ndCentral12 (18)Male12Northside Karate
9LarenasZane2ndCentral12 (12)Male10American Black Belt Academy - San Antonio
9AntuJailee2ndCentral12 (12)Female10American Black Belt Academy - San Antonio
11GingrichLillian3rdEast30 (30)Female11Abilene Mixed Martial Arts
12LeEthan4thNorth9 (9)Male10Shaolin Kickboxing
12CrowellAlexander4thNorth9 (9)Male9Texas School of Karate - Blue Mound
12NguyenNatalie4thNorth9 (9)Female10Shaolin Kickboxing
12DavisCarrson4thNorth9 (9)Male11Lone Star Black Belt Academy
16ComptonMatthew5thEast12 (12)Male9Fudoshin Dojo - Stephenville
16SantosEstephanie5thEast12 (12)Female10Northside Karate
16ShepherdLissiah5thEast12 (12)Female11Arabian Federatin Martial Arts Academy
16RodriguezCarlos5thEast12 (12)Male9Karate Institute
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Tobar, Kimberly;
12 - Barrios, RITA;
12 - Johnson, Katherine
18 - Sampson-Mims, Ariana57 - Santos, Estephany
212 - Antu, Jailee;
12 - Zara, Amina;
12 - Larenas, Zane;
12 - Gums, Dylon
33 - Apple, Cali
330 - Gingrich, Lillian
49 - Davis, Carrson;
9 - Nguyen, Natalie;
9 - Le, Ethan;
9 - Crowell, Alexander
24 - Zara, Amina
512 - Santos, Estephanie;
12 - Shepherd, Lissiah;
12 - Rodriguez, Carlos;
12 - Compton, Matthew
 
Division 47 = FC-6 -- Forms - Creative * 8-11 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1ZarateNahomy1stEast69 (69)Female11Northside Karate
2GasparMariela1stCentral21 (21)Female12Daniel Perez Karate School
2PerezAnthony1stCentral21 (21)Male12American Black Belt Academy - San Antonio
2SchultzMacKenzie1stCentral21 (21)Female12American Black Belt Academy - San Antonio
2HarringtonDaJoan1stCentral21 (21)Female10Fire Dragon Martial Arts
6TaylorCaitlin1stNorth12 (12)Female12Lone Star Black Belt Academy
6ArgumanizIsaiah1stNorth12 (12)Male11Lone Star Black Belt Academy
6RiggsDaniel1stNorth12 (12)Male10Lone Star Black Belt Academy
9MartinezAlex2ndEast24 (24)Male10Champion Karate Dojo
10DaySeth3rdEast12 (12)Male9Zee's American TKD
10ReyesAlex3rdEast12 (12)Male10Champion Karate Dojo
12PerezKevin4thNorth9 (9)Male11Ray's American Karate & Self Defense
12WatsonEthan4thNorth9 (9)Male10Lone Star Black Belt Academy
12CarneyZachary4thNorth9 (9)Male12Non-Affiliated - Texas
12LuchiniNatalie4thNorth9 (9)Female12Williams Tae Kwon Do
16McGruderDariyon5thCentral12 (27)Male12Abilene Mixed Martial Arts
17PolloneEmma5thCentral12 (18)Female9Zee's American TKD
18SchultzMadison5thCentral12 (12)Female12American Black Belt Academy - San Antonio
18BradshawReese5thCentral12 (12)Male11Peak Performance Martial Arts
20HallMaisie5thEast9 (9)Female11Koku-Ryu Martial Arts
20DelgadoMason5thEast9 (9)Male11Non-Affiliated - California
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Riggs, Daniel;
12 - Taylor, Caitlin;
12 - Argumaniz, Isaiah
21 - Gaspar, Mariela;
21 - Schultz, MacKenzie;
21 - Perez, Anthony;
21 - Harrington, DaJoan
69 - Zarate, Nahomy
224 - Martinez, Alex
312 - Reyes, Alex;
12 - Day, Seth
49 - Perez, Kevin;
9 - Carney, Zachary;
9 - Luchini, Natalie;
9 - Watson, Ethan
512 - McGruder, Dariyon;
12 - Bradshaw, Reese;
12 - Pollone, Emma;
12 - Schultz, Madison
9 - Delgado, Mason;
9 - Hall, Maisie;
9 - McGruder, Dariyon
 
Division 48 = FC-7 -- Forms - Creative * 12-17 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1HazelettMakayla1stCentral12 (12)Female13Kickstart Kids - Central Texas
1RamirezJasmine1stCentral12 (12)Female17True Force Tae Kwon Do
1LopezAtlas1stNorth12 (12)Male17Mesquite TKD
1MeinenGabby1stNorth12 (12)Female16Kempo Karate
1MorrisonCharly1stCentral12 (12)Female14Joen Sa Mu Sul - Mike Fillmore
1MoczygembaMcKenna1stCentral12 (12)Female16Corpus Kenpo Karate
1CavazosMichael1stNorth12 (12)Male13Martial Arts School of Enlightment
8LaylandAshlee4thNorth9 (9)Female15Abilene Mixed Martial Arts
8BrownTobi4thNorth9 (9)Male12Crystal Johnson
8StanfordFloyd4thNorth9 (9)Male18Non-Affiliated - Texas
8RoldanNolan5thCentral9 (9)Male14Kickstart Kids - Central Texas
8LarsonBethany5thCentral9 (9)Female16American Black Belt Academy - San Antonio
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Cavazos, Michael;
12 - Meinen, Gabby;
12 - Lopez, Atlas
12 - Hazelett, Makayla;
12 - Moczygemba, McKenna;
12 - Ramirez, Jasmine;
12 - Morrison, Charly
2
3
49 - Stanford, Floyd;
9 - Brown, Tobi;
9 - Layland, Ashlee
59 - Roldan, Nolan;
9 - Larson, Bethany
 
Division 49 = FC-8 -- Forms - Creative * 12-17 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1DavilaSean1stEast60 (66)Male12El Oso Goju
2HernandezDesiree1stCentral21 (21)Female16Corpus Kenpo Karate
2HernandezFaith1stCentral21 (21)Female14Texas Soryu Karate - Pflugerville
4CampCarl1stNorth12 (12)Male14United Martial Arts Academy
4JohnsonDwayne1stNorth12 (12)Male14Mesquite TKD
4MolinaValeria1stNorth12 (12)Female15Team Fury
7FloresJanelle2ndEast33 (45)Female12True Force Tae Kwon Do
8MillerRaegan2ndEast33 (33)Female15Lone Star Karate and Self Defense
9KannanOmkar4thEast27 (27)Male12Fudoshin Dojo - Stephenville
10DEEDSLANDON4thCentral9 (15)Male12Zee's American TKD
11FuentesAustin4thNorth9 (9)Male15Team Fury
11AlvarezCarlos4thCentral9 (9)Male13Daniel Perez Karate School
11LopezKevin4thNorth9 (9)Male12Team Fury
14YoungTrey5thEast18 (24)Male12Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Camp, Carl;
12 - Johnson, Dwayne;
12 - Molina, Valeria
21 - Hernandez, Desiree;
21 - Hernandez, Faith
60 - Davila, Sean
233 - Flores, Janelle;
33 - Miller, Raegan
312 - Flores, Janelle
49 - Fuentes, Austin;
9 - Lopez, Kevin
9 - DEEDS, LANDON;
9 - Alvarez, Carlos
27 - Kannan, Omkar
518 - Young, Trey
 
Division 50 = FC-9 -- Forms - Creative * 12-17 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SampsonDavid1stEast60 (72)Male13Northside Karate
2LopezRoman1stCentral24 (24)Male14Karate Plus Martial Arts Personal Development Center
3TomboYsabelle1stNorth12 (12)Female17Beasley Karate
3VoKenny1stNorth12 (12)Male16Shaolin Kickboxing
3VoTimmy1stNorth12 (12)Male13Shaolin Kickboxing
3MatlackRyan1stNorth12 (12)Male13Ray's American Karate & Self Defense
3BrittBriana1stNorth12 (12)Female15World Class Karate
3LandeckJonathan1stNorth12 (12)Male17Lone Star Black Belt Academy
3FauchierPreston1stNorth12 (12)Male13Tigers Den
10MillerCaden2ndCentral21 (33)Male14Champions Way Martial Arts
10SwansonChristian2ndEast33 (33)Male16Lone Star Karate and Self Defense
12NowlinKamron2ndCentral21 (21)Male16Burse's Soryu Karate
12CarreraFabian2ndCentral21 (21)Male17Daniel Perez Karate School
12VazquezDavid2ndCentral21 (21)Male13villareal Karate Club
15ZarateRoberth3rdEast30 (30)Male15Northside Karate
16CareyIan4thEast24 (24)Male15Abilene Mixed Martial Arts
16WernerJordyn4thEast24 (24)Female12Soryu Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Matlack, Ryan;
12 - Britt, Briana;
12 - Landeck, Jonathan;
12 - Fauchier, Preston;
12 - Vo, Kenny;
12 - Vo, Timmy;
12 - Tombo, Ysabelle
24 - Lopez, Roman60 - Sampson, David
221 - Carrera, Fabian;
21 - Miller, Caden;
21 - Vazquez, David;
21 - Nowlin, Kamron
33 - Swanson, Christian
330 - Zarate, Roberth
424 - Werner, Jordyn;
24 - Carey, Ian
5
 
Division 51 = FC-10 -- Forms - Creative * 18+ * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1AnguianoGeno1stCentral12 (33)Male61True Force Tae Kwon Do
2PhanorKay1stEast24 (24)Female49Northside Karate
3PolloneDylan1stNorth12 (12)Male27Zee's American TKD
3CuffeeNurenia1stNorth12 (12)Female41Shaolin Kickboxing
5GonzalesIrma2ndCentral9 (9)Female60True Force Tae Kwon Do
5AlvarezAlonzo2ndCentral9 (9)Male34True Force Tae Kwon Do
5BowdenKristina3rdNorth9 (9)Female38Lone Star Black Belt Academy
5LoarBrayden3rdNorth9 (9)Male19Texas School of Karate - Blue Mound
5Allen-WashingtonAngela3rdEast9 (9)Female52Northside Karate
5GuerraRudy3rdEast9 (9)Male46True Force Tae Kwon Do
11WilkersonChristopher4thCentral6 (6)Male40Texas Soryu Karate - Pflugerville
11AnguianoEjinio4thCentral6 (6)Male61True Force Tae Kwon Do
11RichmanJason5thNorth6 (6)Male44Lone Star Black Belt Academy
11BradfordBrooke5thNorth6 (6)Female19Green Family Martial Arts
11JamesIrma5thEast6 (6)Female58Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Pollone, Dylan;
12 - Cuffee, Nurenia
12 - Anguiano, Geno24 - Phanor, Kay
29 - Alvarez, Alonzo;
9 - Gonzales, Irma
21 - Anguiano, Geno
39 - Loar, Brayden;
9 - Bowden, Kristina
9 - Guerra, Rudy;
9 - Allen-Washington, Angela
46 - Anguiano, Ejinio;
6 - Wilkerson, Christopher
56 - Bradford, Brooke;
6 - Richman, Jason
6 - James, Irma
 
Division 52 = FC-11 -- Forms - Creative * 18+ * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SrinivasanRajani1stEast36 (42)Female45Fudoshin Dojo - Stephenville
2LopezAbraham1stCentral15 (15)Male30Villareal Karate Club
3OreamunoBryan1stNorth12 (12)Male27Shaolin Kickboxing
3ScottHarlisha1stNorth12 (12)Female41Martial Arts School of Enlightment
5PunchKenneth2ndEast24 (24)Male33Northside Karate
6FloresAndrew2ndCentral12 (12)Male37Daniel Perez Karate School
7MuthaluruSrivani3rdNorth9 (9)Female36Sanchez Taekwondo Institute
7OrellanaAdolfo3rdNorth9 (9)Male22Green Family Martial Arts
7SandovalArmanda3rdCentral9 (9)Female41Professional Karate Institute Mixed Martial Arts - San Antonio
10RichardsonIan4thCentral6 (6)Male38Villareal Karate Club
10YoungIan5thNorth6 (6)Male20Shaolin Kickboxing
10WilliamsRicky5thNorth6 (6)Male46Lone Star Black Belt Academy
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Oreamuno, Bryan;
12 - Scott, Harlisha
15 - Lopez, Abraham36 - Srinivasan, Rajani
212 - Flores, Andrew24 - Punch, Kenneth
39 - Orellana, Adolfo;
9 - Muthaluru, Srivani
9 - Sandoval, Armanda
46 - Richardson, Ian
56 - Srinivasan, Rajani;
6 - Young, Ian;
6 - Williams, Ricky
 
Division 53 = FC-12 -- Forms - Creative * 18+ * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SampsonJamie1stCentral24 (36)Female32Northside Karate
2BurnsZedrick1stNorth12 (33)Male56Zee's American TKD
2RyanEric1stNorth12 (33)Male38Texas Soryu Karate - Pflugerville
4BanksAndrew1stEast24 (24)Male37Koku-Ryu Martial Arts
4FieldsLarry1stNorth12 (24)Male50Abilene Mixed Martial Arts
4VoorhiesAlma1stCentral24 (24)Female53Kirby's Martial Arts
7MitchellMatthew1stNorth12 (12)Male18Lone Star Black Belt Academy
7CornellSandra1stNorth12 (12)Female67Cornell Martial Arts
7BurasTia1stNorth12 (12)Female27Wilson Karate Academy
7AndersonSheila1stNorth12 (12)Female48Lone Star Black Belt Academy
7LandeckRichard1stNorth12 (12)Male45Lone Star Black Belt Academy
7TorresAdriana1stNorth12 (12)Female41Northridge Martial Arts
13MazurWalter3rdCentral21 (27)Male65Villareal Karate Club
14HornsbyMichael3rdCentral21 (21)Male54True Force Tae Kwon Do
15DamonDesiree4thEast9 (9)Female37Plano Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Burns, Zedrick;
12 - Buras, Tia;
12 - Anderson, Sheila;
12 - Landeck, Richard;
12 - Torres, Adriana;
12 - Ryan, Eric;
12 - Fields, Larry;
12 - Cornell, Sandra;
12 - Mitchell, Matthew
24 - Voorhies, Alma;
24 - Sampson, Jamie
24 - Banks, Andrew
212 - Burns, Zedrick;
12 - Sampson, Jamie
321 - Ryan, Eric;
21 - Hornsby, Michael;
21 - Mazur, Walter
49 - Damon, Desiree
5
 
Division 54 = FM-1 -- Forms - Musical Open * <= 7 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1FonsecaJoshua1stEast12 (12)Male8Henry Graves Martial Arts Academy
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Fonseca, Joshua
2
3
4
5
 
Division 55 = FM-2 -- Forms - Musical Open * <= 7 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SernaVictor1stEast24 (24)Male8Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
124 - Serna, Victor
2
3
4
5
 
Division 58 = FM-5 -- Forms - Musical Open * 8-11 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1FlanniganKaden1stEast48 (48)Male10Northside Karate
2AnuchaChinedu2ndEast9 (9)Male9Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
148 - Flannigan, Kaden
29 - Anucha, Chinedu
3
4
5
 
Division 59 = FM-6 -- Forms - Musical Open * 8-11 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1DaySeth1stEast12 (12)Male9Zee's American TKD
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Day, Seth
2
3
4
5
 
Division 61 = FM-8 -- Forms - Musical Open * 12-17 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1MillerRaegan1stEast24 (24)Female15Lone Star Karate and Self Defense
2GumsDylon2ndEast9 (9)Male12Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
124 - Miller, Raegan
29 - Gums, Dylon
3
4
5
 
Division 62 = FM-9 -- Forms - Musical Open * 12-17 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SampsonDavid1stEast60 (60)Male13Northside Karate
2ChapaFernando2ndEast24 (24)Male13Northside Karate
2SwansonChristian2ndEast24 (24)Male16Lone Star Karate and Self Defense
4BanksJade4thEast12 (12)Female15Koku-Ryu Martial Arts
5RhoadesJack5thEast9 (9)Male16Koku-Ryu Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
160 - Sampson, David
224 - Swanson, Christian;
24 - Chapa, Fernando
3
412 - Banks, Jade
59 - Rhoades, Jack
 
Division 63 = FM-10 -- Forms - Musical Open * 18+ * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1AnguianoGeno1stEast12 (12)Male61True Force Tae Kwon Do
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Anguiano, Geno
2
3
4
5
 
Division 64 = FM-11 -- Forms - Musical Open * 18+ * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1PunchKenneth1stEast12 (12)Male33Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Punch, Kenneth
2
3
4
5
 
Division 65 = FM-12 -- Forms - Musical Open * 18+ * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1BanksAndrew1stEast12 (12)Male37Koku-Ryu Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Banks, Andrew
2
3
4
5
 
Division 66 = WT-1 -- Weapons - Traditional * <= 7 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1WalkerLucian1stEast12 (12)Male7Northside Karate
1FonsecaJoshua1stEast12 (12)Male8Henry Graves Martial Arts Academy
1PowerCaoimhe1stEast12 (12)Female6Koku-Ryu Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Power, Caoimhe;
12 - Fonseca, Joshua;
12 - Walker, Lucian
2
3
4
5
 
Division 67 = WT-2 -- Weapons - Traditional * <= 7 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1FullerSalahuddin1stEast12 (12)Male7Henry Graves Martial Arts Academy
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Fuller, Salahuddin
2
3
4
5
 
Division 69 = WT-4 -- Weapons - Traditional * 8-11 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1VaughansMassanda1stEast72 (72)Male10Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
2PowerCaitlin2ndEast24 (24)Female8Koku-Ryu Martial Arts
3FonsecaMaxx3rdEast12 (12)Male10Henry Graves Martial Arts Academy
3FonsecaJourney3rdEast12 (12)Male10Henry Graves Martial Arts Academy
5ClapsonAnja5thEast9 (9)Female9Koku-Ryu Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
172 - Vaughans, Massanda
224 - Power, Caitlin
312 - Fonseca, Journey;
12 - Fonseca, Maxx
4
59 - Clapson, Anja
 
Division 70 = WT-5 -- Weapons - Traditional * 8-11 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1Wallington-InghamSeiji1stEast45 (45)Male9Bermuda Karate Institute
2SimonsCallahj2ndEast24 (24)Female11Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
3BrownDeejaie3rdEast21 (21)Female11Northside Karate
4AnuchaChinedu4thEast12 (12)Male9Northside Karate
5BettisKenneth5thEast9 (9)Male10Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
145 - Wallington-Ingham, Seiji
224 - Simons, Callahj
321 - Brown, Deejaie
412 - Anucha, Chinedu
59 - Bettis, Kenneth
 
Division 71 = WT-6 -- Weapons - Traditional * 8-11 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1ZarateNahomy1stEast63 (63)Female11Northside Karate
2JonesVera2ndEast42 (42)Female10ATA Black Belt Academy - Grove City
3KentLandon3rdEast30 (30)Male11Professional Black Belt Academy
4KentChase4thEast24 (24)Male11Professional Black Belt Academy
4MartinezAlex4thEast24 (24)Male10Champion Karate Dojo
PlaceNorthCentralEastWest
163 - Zarate, Nahomy
242 - Jones, Vera
330 - Kent, Landon
424 - Martinez, Alex;
24 - Kent, Chase
5
 
Division 73 = WT-8 -- Weapons - Traditional * 12-17 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1HarrisDakota1stEast12 (12)Female13Northside Karate
2MillerRaegan2ndEast9 (9)Female15Lone Star Karate and Self Defense
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Harris, Dakota
29 - Miller, Raegan
3
4
5
 
Division 74 = WT-9 -- Weapons - Traditional * 12-17 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1BrownDominique1stEast99 (99)Female14Zenji Ryu Karate School
2ZarateRoberth2ndEast36 (36)Male15Northside Karate
3CalixVictor3rdEast27 (27)Male17Northside Karate
4RhoadesJack4thEast21 (21)Male16Koku-Ryu Martial Arts
5VazquezDavid5thEast12 (12)Male13villareal Karate Club
5NguyenAiden5thEast12 (12)Male13Shaolin Kickboxing
5PoruriAkshay5thEast12 (12)Male13Peak Performance Martial Arts
5GreenMarissa5thEast12 (12)Female15masters elite tzk martial sports arena
5DelgadoKyla5thEast12 (12)Female15Non-Affiliated - California
PlaceNorthCentralEastWest
199 - Brown, Dominique
236 - Zarate, Roberth
327 - Calix, Victor
421 - Rhoades, Jack
512 - Delgado, Kyla;
12 - Green, Marissa;
12 - Poruri, Akshay;
12 - Vazquez, David;
12 - Nguyen, Aiden
 
Division 75 = WT-10 -- Weapons - Traditional * 18+ * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1PowerSusie1stEast12 (12)Female38Koku-Ryu Martial Arts
2BurleyEric2ndEast9 (9)Male39DIETRICH KARATE - Burke Lake
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Power, Susie
29 - Burley, Eric
3
4
5
 
Division 76 = WT-11 -- Weapons - Traditional * 18+ * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SimonsZachery1stEast12 (12)Male21Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Simons, Zachery
2
3
4
5
 
Division 77 = WT-12 -- Weapons - Traditional * 18+ * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1MazurWalter1stEast63 (63)Male65Villareal Karate Club
2PolancoMireille2ndEast48 (48)Female39Kicks Karate
3BanksAndrew3rdEast36 (36)Male37Koku-Ryu Martial Arts
4DifrancescoKristin4thEast12 (12)Female38Plano Martial Arts
4HornsbyMichael4thEast12 (12)Male54True Force Tae Kwon Do
4BrummeMichael 4thEast12 (12)Male18Team AKA
4SheltonWilliam4thEast12 (12)Male58American Karate Academy - Duncanville
4RobinsonRakeysha4thEast12 (12)Female19Tabata-Ha Shotokan Karate-Do Bermuda
PlaceNorthCentralEastWest
163 - Mazur, Walter
248 - Polanco, Mireille
336 - Banks, Andrew
412 - Robinson, Rakeysha;
12 - Brumme, Michael ;
12 - Shelton, William;
12 - Hornsby, Michael;
12 - Difrancesco, Kristin
5
 
Division 78 = WC-1 -- Weapons - Creative * <= 7 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1GoodallShay1stEast12 (12)Male7Koku-Ryu Martial Arts
2TINGAYTHEO2ndEast9 (9)Male6Koku-Ryu Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Goodall, Shay
29 - TINGAY, THEO
3
4
5
 
Division 81 = WC-4 -- Weapons - Creative * 8-11 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1PowerCaitlin1stEast12 (12)Female8Koku-Ryu Martial Arts
1ClapsonAnja1stEast12 (12)Female9Koku-Ryu Martial Arts
1ChampacoIgnacio1stEast12 (12)Male8Peak Performance Martial Arts
4PortessArchie4thEast9 (9)Male8Koku-Ryu Martial Arts
4ChampacoVicente4thEast9 (9)Male10Peak Performance Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Power, Caitlin;
12 - Clapson, Anja;
12 - Champaco, Ignacio
2
3
49 - Portess, Archie;
9 - Champaco, Vicente
5
 
Division 82 = WC-5 -- Weapons - Creative * 8-11 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1ZaraAmina1stEast12 (12)Female10Northside Karate
1SmithEthan1stEast12 (12)Male10Koku-Ryu Martial Arts
3FalinShirah3rdEast9 (9)Female9Peak Performance Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Zara, Amina;
12 - Smith, Ethan
2
39 - Falin, Shirah
4
5
 
Division 83 = WC-6 -- Weapons - Creative * 8-11 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1MartinezAlex1stEast24 (24)Male10Champion Karate Dojo
2OjedaKathryn2ndEast18 (18)Female10Peak Performance Martial Arts
3DaySeth3rdEast12 (12)Male9Zee's American TKD
3DelgadoMason3rdEast12 (12)Male11Non-Affiliated - California
3ReyesAlex3rdEast12 (12)Male10Champion Karate Dojo
PlaceNorthCentralEastWest
124 - Martinez, Alex
218 - Ojeda, Kathryn
312 - Day, Seth;
12 - Delgado, Mason;
12 - Reyes, Alex
4
5
 
Division 84 = WC-7 -- Weapons - Creative * 12-17 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1HazelettMakayla1stEast36 (36)Female13Kickstart Kids - Central Texas
PlaceNorthCentralEastWest
136 - Hazelett, Makayla
2
3
4
5
 
Division 85 = WC-8 -- Weapons - Creative * 12-17 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1HarrisDakota1stEast12 (12)Female13Northside Karate
2YoungTrey2ndEast9 (9)Male12Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Harris, Dakota
29 - Young, Trey
3
4
5
 
Division 86 = WC-9 -- Weapons - Creative * 12-17 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1CalixVictor1stEast33 (33)Male17Northside Karate
2SampsonDavid2ndEast24 (24)Male13Northside Karate
3MarshallRay3rdEast21 (21)Male16Northside Karate
3ZarateRoberth3rdEast21 (21)Male15Northside Karate
3PoruriAkshay3rdEast21 (21)Male13Peak Performance Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
133 - Calix, Victor
224 - Sampson, David
321 - Poruri, Akshay;
21 - Zarate, Roberth;
21 - Marshall, Ray
4
5
 
Division 87 = WC-10 -- Weapons - Creative * 18+ * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1AnguianoGeno1stEast24 (24)Male61True Force Tae Kwon Do
PlaceNorthCentralEastWest
124 - Anguiano, Geno
2
3
4
5
 
Division 88 = WC-11 -- Weapons - Creative * 18+ * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1KherkherFrancia1stEast12 (12)Female33Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Kherkher, Francia
2
3
4
5
 
Division 89 = WC-12 -- Weapons - Creative * 18+ * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1HornsbyMichael1stCentral24 (120)Male54True Force Tae Kwon Do
2CornellSandra1stNorth12 (12)Female67Cornell Martial Arts
3DifrancescoKristin2ndEast42 (42)Female38Plano Martial Arts
4RobinsonGregory2ndCentral15 (39)Male64True Force Tae Kwon Do
5BurasTia2ndNorth9 (9)Female27Wilson Karate Academy
6BanksAndrew3rdEast24 (24)Male37Koku-Ryu Martial Arts
7BurnsZedrick3rdNorth6 (18)Male56Zee's American TKD
7ElderCharles3rdNorth6 (18)Male68Kuk Sool Won
9LunaSierra4thCentral9 (9)Female34Sanchin Dojo Connection
10FieldsLarry5thEast12 (12)Male50Abilene Mixed Martial Arts
10BrummeMichael 5thEast12 (12)Male18Team AKA
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Cornell, Sandra24 - Hornsby, Michael96 - Hornsby, Michael
29 - Buras, Tia15 - Robinson, Gregory42 - Difrancesco, Kristin
36 - Elder, Charles;
6 - Burns, Zedrick
12 - Elder, Charles24 - Banks, Andrew;
24 - Robinson, Gregory
49 - Luna, Sierra
56 - Burns, Zedrick12 - Brumme, Michael ;
12 - Fields, Larry
 
Division 92 = WM-3 -- Weapons - Musical * <= 7 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1PolloneRyan1stEast6 (6)Male8Zee's American TKD
PlaceNorthCentralEastWest
16 - Pollone, Ryan
2
3
4
5
 
Division 93 = WM-4 -- Weapons - Musical * 8-11 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1ChampacoVicente1stEast12 (12)Male10Peak Performance Martial Arts
2ChampacoIgnacio2ndEast9 (9)Male8Peak Performance Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Champaco, Vicente
29 - Champaco, Ignacio
3
4
5
 
Division 94 = WM-5 -- Weapons - Musical * 8-11 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1FlanniganKaden1stEast48 (48)Male10Northside Karate
2FalinShirah2ndEast12 (12)Female9Peak Performance Martial Arts
3ZaraAmina3rdEast9 (9)Female10Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
148 - Flannigan, Kaden
212 - Falin, Shirah
39 - Zara, Amina
4
5
 
Division 95 = WM-6 -- Weapons - Musical * 8-11 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1JonesVera1stEast42 (42)Female10ATA Black Belt Academy - Grove City
2OjedaKathryn2ndEast24 (24)Female10Peak Performance Martial Arts
3PolloneEmma3rdEast12 (12)Female9Zee's American TKD
3McGruderDariyon3rdEast12 (12)Male12Abilene Mixed Martial Arts
3JonesVera3rdEast12 (12)Female10ATA Black Belt Academy - Grove City
PlaceNorthCentralEastWest
142 - Jones, Vera
224 - Ojeda, Kathryn
312 - Jones, Vera;
12 - Pollone, Emma;
12 - McGruder, Dariyon
4
5
 
Division 97 = WM-8 -- Weapons - Musical * 12-17 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1HernandezFaith1stEast30 (30)Female14Texas Soryu Karate - Pflugerville
2HarrisDakota2ndEast12 (12)Female13Northside Karate
2HernandezFaith2ndEast12 (12)Female14Texas Soryu Karate - Pflugerville
PlaceNorthCentralEastWest
130 - Hernandez, Faith
212 - Hernandez, Faith;
12 - Harris, Dakota
3
4
5
 
Division 98 = WM-9 -- Weapons - Musical * 12-17 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SampsonDavid1stEast69 (69)Male13Northside Karate
2WhalenJeremy2ndEast33 (33)Male13Champions Way Martial Arts
3RhoadesJack3rdEast24 (24)Male16Koku-Ryu Martial Arts
4NewcombAnna4thEast18 (18)Female15Abilene Mixed Martial Arts
4PoruriAkshay4thEast18 (18)Male13Peak Performance Martial Arts
4BanksJade4thEast18 (18)Female15Koku-Ryu Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
169 - Sampson, David
233 - Whalen, Jeremy
324 - Rhoades, Jack
418 - Banks, Jade;
18 - Poruri, Akshay;
18 - Newcomb, Anna
5
 
Division 100 = WM-11 -- Weapons - Musical * 18+ * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1KherkherFrancia1stEast12 (12)Female33Northside Karate
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Kherkher, Francia
2
3
4
5
 
Division 101 = WM-12 -- Weapons - Musical * 18+ * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1HornsbyMichael1stEast66 (66)Male54True Force Tae Kwon Do
2FieldsLarry2ndEast30 (30)Male50Abilene Mixed Martial Arts
3MontfortElijah3rdEast18 (18)Male19Houston Karate Academy
4BanksAndrew4thEast12 (12)Male37Koku-Ryu Martial Arts
4BrummeSamuel4thEast12 (12)Male20Non-Affiliated - Texas
4RyanEric4thEast12 (12)Male38Texas Soryu Karate - Pflugerville
PlaceNorthCentralEastWest
166 - Hornsby, Michael
230 - Fields, Larry
318 - Montfort, Elijah
412 - Ryan, Eric;
12 - Brumme, Samuel;
12 - Banks, Andrew
5
 
Division 102 = BCO-1 -- Breaking - Creative Open * <= 7 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SantosChloe1stEast42 (42)Female6Abilene Mixed Martial Arts
2FaykusEvelynn1stCentral12 (30)Female6Abilene Mixed Martial Arts
3CrawfordTy1stNorth12 (21)Male6Abilene Mixed Martial Arts
4FieldsKeane1stCentral12 (12)Male4Abilene Mixed Martial Arts
4jacksonnehemiyah1stCentral12 (12)Male8Karate Institute
6WardJazlee2ndEast27 (27)Female6Abilene Mixed Martial Arts
7HughesGregory3rdEast21 (21)Male6Abilene Mixed Martial Arts
8SandovalHunter3rdNorth6 (6)Male6Abilene Mixed Martial Arts
9CollinsKarson4thEast9 (9)Male4Fudoshin Dojo - Stephenville
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Crawford, Ty12 - jackson, nehemiyah;
12 - Fields, Keane;
12 - Faykus, Evelynn
42 - Santos, Chloe
29 - Faykus, Evelynn27 - Ward, Jazlee
36 - Sandoval, Hunter21 - Hughes, Gregory
49 - Collins, Karson;
9 - Crawford, Ty;
9 - Faykus, Evelynn
5
 
Division 103 = BCO-2 -- Breaking - Creative Open * <= 7 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1WardJaiman1stEast33 (33)Male7Abilene Mixed Martial Arts
2ColeNatalie1stNorth12 (12)Female7Abilene Mixed Martial Arts
3EstradaLandon2ndNorth9 (9)Male8ERROR - Lonestar Blackbelt Academy
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Cole, Natalie33 - Ward, Jaiman
29 - Estrada, Landon
3
4
5
 
Division 105 = BCO-4 -- Breaking - Creative Open * 8-11 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1ComptonMikayla1stEast12 (12)Female12Fudoshin Dojo - Stephenville
1KoelscheVincent1stEast12 (12)Male11Abilene Mixed Martial Arts
1ClephaneXavier1stCentral12 (12)Male12Abilene Mixed Martial Arts
1TaylorRiley1stCentral12 (12)Male9Abilene Mixed Martial Arts
1ChildersSebastian1stEast12 (12)Male11Fudoshin Dojo - Stephenville
1JacksonJAZLYNN1stCentral12 (12)Female12Karate Institute
7BeckJustyn1stNorth9 (9)Male10Abilene Mixed Martial Arts
7ChildersRex4thEast9 (9)Male11Fudoshin Dojo - Stephenville
9BrownTaylor4thCentral6 (6)Female10Northside Karate
9DirdenBraden 4thCentral6 (6)Male12Abilene Mixed Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
19 - Beck, Justyn12 - Jackson, JAZLYNN;
12 - Taylor, Riley;
12 - Clephane, Xavier
12 - Childers, Sebastian;
12 - Koelsche, Vincent;
12 - Compton, Mikayla
2
3
46 - Dirden, Braden ;
6 - Brown, Taylor
9 - Childers, Rex
5
 
Division 106 = BCO-5 -- Breaking - Creative Open * 8-11 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1GingrichLillian1stEast48 (48)Female11Abilene Mixed Martial Arts
1AppleCali1stEast48 (48)Female8Abilene Mixed Martial Arts
3KannanOmkar1stNorth12 (12)Male12Fudoshin Dojo - Stephenville
4WebbZane1stCentral9 (9)Male11Champions Way Martial Arts
5BennettZaidan2ndNorth6 (6)Male12TNT School of Self-Defense
6QuintanaLucas3rdEast30 (30)Male10Fudoshin Dojo - Stephenville
7BrownJack4thEast18 (18)Male11Abilene Mixed Martial Arts
8ComptonMatthew5thEast6 (6)Male9Fudoshin Dojo - Stephenville
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Kannan, Omkar9 - Webb, Zane48 - Apple, Cali;
48 - Gingrich, Lillian
26 - Bennett, Zaidan
330 - Quintana, Lucas
418 - Brown, Jack
56 - Compton, Matthew
 
Division 107 = BCO-6 -- Breaking - Creative Open * 8-11 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1CollinsBraxtyn1stEast81 (81)Male8Abilene Mixed Martial Arts
2McGruderDariyon1stNorth9 (66)Male12Abilene Mixed Martial Arts
3LaytonJake2ndEast6 (6)Male11Bibbin Taekwondo
PlaceNorthCentralEastWest
19 - McGruder, Dariyon12 - McGruder, Dariyon81 - Collins, Braxtyn
26 - Layton, Jake
3
4
5
 
Division 108 = BCO-7 -- Breaking - Creative Open * 12-17 * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1WeemsNathan1stEast63 (63)Male16Abilene Mixed Martial Arts
2WysongJaylon2ndEast12 (12)Male12TNT School of Self-Defense
PlaceNorthCentralEastWest
163 - Weems, Nathan
212 - Wysong, Jaylon
3
4
5
 
Division 109 = BCO-8 -- Breaking - Creative Open * 12-17 * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1KannanOmkar1stEast24 (36)Male12Fudoshin Dojo - Stephenville
2BargasJeremiah1stCentral12 (27)Male12Abilene Mixed Martial Arts
2TookerHellen1stCentral12 (27)Female12Abilene Mixed Martial Arts
4RogersAlex1stNorth12 (24)Male17TNT School of Self-Defense
5QuintanaLiliana4thEast6 (6)Female15Fudoshin Dojo - Stephenville
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Rogers, Alex12 - Tooker, Hellen;
12 - Bargas, Jeremiah
24 - Kannan, Omkar
29 - Bargas, Jeremiah12 - Rogers, Alex
36 - Tooker, Hellen9 - Tooker, Hellen
46 - Bargas, Jeremiah;
6 - Quintana, Liliana
5
 
Division 110 = BCO-9 -- Breaking - Creative Open * 12-17 * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1CareyIan1stCentral12 (81)Male15Abilene Mixed Martial Arts
2LesebergRyan1stNorth12 (36)Male15TNT School of Self-Defense
3NewcombAnna2ndEast51 (51)Female15Abilene Mixed Martial Arts
4McGruderDariyon3rdEast45 (66)Male12Abilene Mixed Martial Arts
5CollumDevyn5thEast12 (12)Male13Abilene Mixed Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Leseberg, Ryan12 - Carey, Ian60 - Carey, Ian
29 - Carey, Ian51 - Newcomb, Anna
345 - McGruder, Dariyon
424 - Leseberg, Ryan
512 - Collum, Devyn
 
Division 111 = BCO-10 -- Breaking - Creative Open * 18+ * Beginner
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1FaykusChad1stCentral12 (12)Male42Abilene Mixed Martial Arts
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Faykus, Chad
2
3
4
5
 
Division 112 = BCO-11 -- Breaking - Creative Open * 18+ * Intermediate
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SrinivasanRajani1stEast36 (36)Female45Fudoshin Dojo - Stephenville
2SaldanaJoe2ndEast9 (9)Male45TNT School of Self-Defense
PlaceNorthCentralEastWest
136 - Srinivasan, Rajani
29 - Saldana, Joe
3
4
5
 
Division 113 = BCO-12 -- Breaking - Creative Open * 18+ * Adv / BB
SeedLast NameFirst NameBestRegionAOK PtsGenderEvt AgeClub
1SmithTroy1stEast24 (33)Male50TNT School of Self-Defense
1FieldsLarry1stNorth12 (33)Male50Abilene Mixed Martial Arts
3HinkleWayne1stNorth12 (24)Male48Abilene Mixed Martial Arts
3ElderCharles1stNorth12 (24)Male68Kuk Sool Won
3PolkJohn1stNorth12 (24)Male20Abilene Mixed Martial Arts
6DauriaLewis1stNorth12 (12)Male65Ray's American Karate & Self Defense
6AndreiMarius1stNorth12 (12)Male29Lone Star Black Belt Academy
8MontfortElijah2ndEast21 (21)Male19Houston Karate Academy
9FieldsLeslie3rdEast12 (12)Female39Abilene Mixed Martial Arts
9HornsbyMichael3rdEast12 (12)Male54True Force Tae Kwon Do
PlaceNorthCentralEastWest
112 - Andrei, Marius;
12 - Polk, John;
12 - Elder, Charles;
12 - Dauria, Lewis;
12 - Hinkle, Wayne;
12 - Fields, Larry
12 - Polk, John;
12 - Elder, Charles;
12 - Fields, Larry;
12 - Hinkle, Wayne
24 - Smith, Troy
221 - Montfort, Elijah
312 - Hornsby, Michael;
12 - Fields, Leslie
4
59 - Fields, Larry